Zdravilne bukle
Zdravilne bukle oz. Spletna biblioterapevtska svetovalnica je zbirka knjig (fotografija + kratek besedilni opis), razdeljenih v enajst tematskih sklopov, glede na najpogostejše težave, ki jih imamo ljudje.
Zdravilne bukle oz. Spletna biblioterapevtska svetovalnica je virtualni prostor, kjer lahko vsakdo najde svoje mesto in spozna, da njegovi problemi niso enkratni, da za vsakega od teh problemov obstaja vsaj ena rešitev, odkrije vzroke za svoje vedenje in tudi za vedenje drugih ljudi v določenih okoliščinah, v vsaki od izkušenj, ki jih prinese življenje najde vrednote, ki jih ponotranji, odkriva različne možnosti za razreševanje raznolikih problemov in je spodbujen k objektivnemu zaznavanju lastnega položaja. In vse to s pomočjo branja oz. knjig. Za vsako težavo namreč »knjiga raste« in mi smo tu, da to knjigo najdemo in vam jo ponudimo v branje. V najslabšem primeru boste z branjem zaposlili svoje misli in začasno pregnali neprijetne misli in strahove – v najboljšem primeru pa boste svoje težave uspešno razrešili ali pa se z njimi pomirili in jih sprejeli, skozi zavedanje, da na svetu niste sami in da bodo (poleg nas) za vas vedno poskrbele vaše prijateljice knjige.







![Ne čutim se: [Elinino življenje s samopoškodovanjem]](https://knjiznica-trbovlje.si/wp-content/uploads/2024/01/spolnost2-208x290.jpg)


Projekt Dvig digitalnih kompetenc (digi.komp) sofinancira Norveška s sredstvi Norveškega finančnega mehanizma v višini 261.055€. Namen projekta je Razviti nove prakse poučevanja in učenja za delo in življenje in izmenjava znanj in dobrih praks na področju pospeševanja spretnosti in kompetenc v izobraževanju.
»Ta spletna stran je nastala s finančno podporo Norveškega finančnega mehanizma. Za vsebino te spletne strani je odgovorna izključno Knjižnica Toneta Seliškarja Trbovlje in za njo v nobenem primeru ne velja, da odraža stališča Nosilca programa Izobraževanje – krepitev človeških virov.«
Norveški finančni mehanizem in Finančni mehanizem EGP predstavljata prispevek Norveške k zeleni, konkurenčni in vključujoči Evropi.
Norveška prek Norveškega finančnega mehanizma in Finančnega mehanizma EGP prispeva k zmanjšanju socialnih in gospodarskih razlik v Evropi ter h krepitvi bilateralnih odnosov z državami upravičenkami v srednji in južni Evropi ter ob Baltiku. Norveška tesno sodeluje z Evropsko unijo na podlagi Sporazuma o Evropskem gospodarskem prostoru (EGP). Skupaj z drugima dvema državama donatoricama je v petih zaporednih obdobjih financiranja med letoma 1994 in 2014 prek finančnih mehanizmov zagotovila sredstva v višini 3,3 milijarde EUR.